Lefolyók és csatornák fontosabb hibái
Duguláselhárítás azonnal, szakszerűen, korszerű gépekkel
Duguláselhárítás gyorsszolgálatunk a lakosság szolgálatában áll már 1996 óta. Szakterületünk a lefolyótisztítás, csatornatisztítás, duguláselhárítás korszerű gépi technológiával, tisztán és garanciával akár azonnal is. Precíz munkavégzés jellemzi szolgáltatásunkat több évtizedes, nagy szakmai tapasztalattal rendelkező szerelővel, aki már több tízezer dugulást hárított el sikeresen! Duguláselhárítás szakszerűen, díjtalan kiszállással és kedvező áron lakossági megrendelők, kizárólag magánszemélyek részére. Szolgáltatásunk elsősorban a családi házakban, sorházakban és ikerházakban lévő mosogató lefolyó, fürdőszobai lefolyó, udvari csatorna, tisztítóakna, esőcsatorna gépi duguláselhárítás és karbantartás. Vállalunk még továbbá egyéb épületek lefolyóinak, udvari csatornáknak és közös lefolyóknak szakszerű duguláselhárítását akár azonnal is, garanciával. A duguláselhárítás nagy figyelmet, szakértelmet és felszerelést igénylő tevékenység, ezért fontos, hogy szerelőnk 29 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik. Havi akcióinkról és sokszínű kedvezményeinkről a megfelelő menü pontokban található részletesebb tájékoztatás.
A csatornák és lefolyók fontosabb kivitelezési irányelvei
Az udvari csatorna kiépítésénél a következő helyeken szükségesek tisztítónyílások:
- ahol az épületet elhagyja a csatorna, töréspontokhoz, bukásokhoz.
- ahol a csatorna lejtős teleknél nagy szintkülönbség miatt függőlegesen megy lefelé, egyéb esetekben 10-15 méterenként.
- amennyiben iránytörés szükséges, a 90° helyett célszerű 2 db 45 ° idomot használnunk.
- általában T-idom beépítése javasolt, így megoldott a csatorna mindkét irányba történő duguláselhárítása. A tisztítónyílásokat a terepszintig kell meghosszabbítani.
A következő lényeges irányelvek betartása is szükségesek, ezek elmaradása is komoly dugulásokat tud okozni:
- lényeges a legalább 70 cm fektetési mélység, továbbá a megfelelő átmérő megválasztása.
- családi házaknál az udvari szennyvíz csatorna átmérője 110 mm és 125 mm között legyen, kültéren csak KGPVC-t használjunk.
- a csatornát 1% -1,5 % egyenletes lejtéssel, a legkevesebb iránytörés alkalmazásával kell megépíteni. Amennyiben iránytörés szükséges, a 90° iránytörésnél célszerű 2 db 45 ° idomot alkalmazzunk.
- padlóösszefolyó beépítése javasolt, mert az nagy mértékben megkönnyíti az esetlegesen előforduló dugulások elhárítását. Nem ajánlott az egyágú padlóösszefolyó beépítése, kössük rá egy kádat, zuhanyzót, esetleg egy mosdót is.
- ha nem építünk padlóösszefolyót, mindenféleképpen alakítsunk ki tisztítási lehetőséget, ahonnan biztosan el lehet végezni a gépi tisztítást is.
- a lefolyó legkisebb átmérője 40 mm legyen a 32 mm helyett.
- mosogató vezetékek kiépítésénél fontos, hogy a bekötés a lehető legrövidebb legyen a vastagabb csatornába, mert a mosogató vezeték dugul el a leginkább.
- fürdőszobáknál nem ajánlott az egyágú padlóösszefolyó beépítése, mert hamar kiszáradhat. Kössünk bele egy kádat, zuhanyzót, esetleg egy mosdót is.
- mosogató lefolyók megépítésénél fontos, hogy a bekötés a lehető legrövidebb legyen a gyűjtő csatornáig, ugyanis a mosogató vezeték dugul el a legsűrűbben. Lejtése 1,5% - 2% legyen minimum egyenletes lejtéssel a zsíros szennyvíz gyors eltávozása érdekében, átmérője 50 mm.
A dugulások keletkezésének fontosabb okai
A fürdőszobai rendszereknél a haj, a ruhák és a mosószerek keveréke, továbbá a rosszul megépített lefolyórendszer alacsony lejtése jelent problémát. A rosszul megválasztott, mint például a 32 mm átmérőjű lefolyó hosszú távolságon történő alkalmazása további dugulásokat okoz. A mosogató lefolyóknál az ételek és háztartási hulladékok lefolyóba történő eresztése duguláshoz vezet. A csatorna dugulások a leggyakrabban a következő helyeken fordulnak elő: udvari szennyvízcsatornák és csapadékvíz csatornák, családi házak csatornarendszere, fürdőszobai lefolyók, és egyéb kültéri és beltéri csatornák.
A lefolyó vezetékek és a csatornák különböző méretű és típusú szennyeződések következtében általában nagy terhelésnek vannak kitéve, ezért a hanyagul megépített lefolyók vagy csatornák alacsony lejtése, rossz átmérőválasztása a vezetékekben dugulások kialakulását eredményezik.
A duguláselhárításnál megkülönböztetjük a lefolyók tisztítást és a csatornatisztítást. A lefolyó tisztítás közé a mosogatók, fürdőszobai vezetékek, kádak, zuhanyzók, mosdók lefolyóinak tisztítása tartozik. A csatornatisztítás az udvari szennyvíz vezetékek tisztítása, amelyek átmérője meghaladja a 10 cm-t.
Duguláselhárítás és csatornatisztítás
Milyen csatornatisztítási módszerek vannak?
Gépi spirálos duguláselhárítás a legelterjedtebb módszer. A tisztítás folyamán 16-22 mm átmérőjű spirálokat használunk, ami 99%-ban megoldja a dugulásokat.
Magasnyomású tisztítás nagy nyomású géppel történő csatorna mosása 100-250 bar nyomással történik, és akár 100 méteres szakaszt is át lehet tisztítani vele. Kiemelten a hordalékok eltávolítása a fő feladat, amit a gépi spirállal nem lehet elvégezni.
Hogy előzhetem meg egyszerűen a lefolyó eldugulását?
A mosogató lefolyóba öntsünk kéthetente 10 liter forrásban lévő vizet. A mosogatószifont és mosdószifont évente legalább kétszer érdemes kipucolni. Szűrőt használjunk állandóan, lehetőleg ne apró lyukút! A padlóösszefolyót havonta tisztítsuk ki és mossuk át. Zsírt vagy olajat ne öntsünk lefolyóba. Használjunk folyékony vagy gél állapotú lefolyótisztító szert 3 havonta. Kültéri csatornáinkat a tisztítónyílásoknál fél évente ellenőrizzük.